• blondýna

#Londýnská panoramata - Sky Garden


Proč při návštěvě Londýna neušetřit nějakou tu libru a vyhnout se třeba i davům turistů?

Když se řekne Londýn. Napadne vás Big Ben, Buckinghamský palác a London Eye. A dnes vás seznámím právě s Londýnským okem. Londýnské oko se od roku 1990, kdy bylo slavnostně otevřeno, stalo jednou z dominant Londýna. Výška 135 metrů mu přidělila titul největší vyhlídkové kolo v Evropě (do roku 2006 dokonce i na světě), ale pryč od nudných knižních faktů, představme si realitu.

Pokud se kamarádíte s googlem, lze si jednoduše koupit lístky online, jejich cena začíná téměř na 24 librách za osobu (na pokladně přímo u London Eye je to pak o 10% více), pokud si však nepřiplatíte za předčasný nástup, čeká vás to, co je pro Londýn tak typické - fronty. Tvrdnout u kola budete zhruba půlhodiny než se na vás dostane řada a budete na další půlhodinu zavření s dalšími výhleduchtivými turisty do skleněného boxu, který vás vezme na ty dechberoucí londýnská panoramata.

Co, ale když byste mohli koukat na Londýn o dvacet metrů výše, téměř bez čekání a zadarmo! O čem to mluvím? O “nebeské zahradě” neboli Sky Garden.

Tento 155 metrů vysoký mrakodrap se nachází v centru Londýna a nabízí návštěvníkům výhled na celý Londýn a to vše zcela zdrama. Jediné, co pro to musíte udělat je zarezervovat si svou návštěvu online. Zabookujete si tím pádem lístky na určitý den a čas. Lístek vás umožní zůstat v oblacích celou hodinu. Pokud se však rozhodnete, že si chcete pobyt o něco prodloužit, nikdo vás vyhánět nebude (osobně ozkoušeno :) ).

Za uškudlené libry, které jste neutratili za lístky na London Eye si můžete dát v jednom ze dvou barů kávu (£2.60), pivíčko (£6) nebo cokoliv jiného a kochat se výhledem na betonovou džungli.

Nejbližší zastávkou metra je stanice Monument (District and Circle line) nebo také Bank (Central line, Northern line, Waterloo & City a DLR).

CO SI VZÍT SEBOU:

- lístky - lze je mít vytisknuté nebo pouze ukázat ve vašem chytrém telefonu / tabletu

- doklad totožnosti

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Sky Garden

London Eye - pro ty které jsem neoradila :-)

#london #eye #sky #garden #skygarden #londoneye #londyn #londynzadarmo #turista

353 zobrazení
IMG_3602
IMG_0957
IMG_5885
IMG_0027
IMG_0888