• blondýna

#Royal Bath a Claverton Weir


Probudili jsme se do slunečného rána. Posnídali english breakfast, rozloučili se s únavnou paní majitelovou a hurááá na New Royal Bath. Jak jsem již psala v předchozím článku, původní Římské lázně slouží pouze jako muzeum. Ty nové -New Royal Bath - byly otevřeny před dvanácti lety a využívají právě horkých termálních pramenů, které využívali již staří Římané.

U vchodu každý dostal žabky, župan a náramek, který sloužil jako zámek ke skřínce, ale i jako elektronická peněženka pro vstup do restaurace.

Byly jsme trošku rozmrzelý z toho, že se v celém areálu nesmí fotit, což považuji za velké mínus. Pokud si myslíte, že si přece jen tajně pronesete foťák a něco vyfotíte, nevyfotíte. Zkoušela jsem a bohužel, všude dostatek plavčíků a personálu, který hlídá, aby tento zákaz nebyl porušovaný.

Měli jsme štěstí, protože bylo teplo a krásně svítilo sluníčko a jelikož jsme přišli mezi prvními návštěvníky, střešní bazén s minerální horkou vodou, vířivkou a výhledem na celé město jsme měli jen pro sebe. Později už se bazén začal plnit a když jsme okolo poledne odcházeli, už to bylo trochu jak na Macháči.

Krom střešního bazénu se v areálu nachází také sauna, masážní sprchy, několik aroma místností, galaxy místnost, mrazící místnost (které voněla příjemně po mentolu, ale moc mrazivá nebyla), bazén s protiproudem a také restaurace. Po necelcýh třech hodinách v lázních jsme se vydali za další vodou, tentokrát na vodopády Claverton Weir.

Když jsme v roce 2014 cestovali po Anglii, byly tyto vodopády na listu Things To Do. Bohužel nám to nakonec nevyšlo a proto jsme se rozhodli navštívit je teď. Přeci jen byl téměř začátek října, takže jsme se již koupat nemohli, ale nohy jsme si smočili. Voda byla proklatě studená, až nás braly křeče.

Přebrodili jsme se na takový menší ostrůvek uprostřed řeky, rozhodili piknikovou deku a rozhodli se ukončit léto poslední grilovačkou. Jak jinak než s českýma buřtama a krémžskou hořčicí.

Nakonec jsme se shodli, že Claverton Weir měl možná větší kouzlo na podzim, když jsme tam byli úplně sami, než přes léto, kdy je všude milion řvoucích dětí a lidí. Stejně ale doufám, že si tam ještě jednou zaplaveme.

#bath #clavertonweir #spa #nature

338 zobrazení
IMG_3602
IMG_0957
IMG_5885
IMG_0027
IMG_0888