• Kristýna

#ANGLIE STÁLE V DOBĚ KORONAVIROVÉ


Zatímco svět se vrací do normálu, v Anglii stále stojíme ve frontách a rozvolňující opatření jsou nahrazována novými. Po příjezdu do Británie byla zavedena čtrnáctidenní karanténa, a jelikož se Borisovi zalíbila myšlenka dát lidem něco přes hubu, aby nemohli mluvit, zavádí nově také povinné nošení roušek. Tichej Brit, dobrej Brit. Snad alespoň ty chudáky, kteří je nosili do teď, přestanou veřejně lynčovat.

S příchodem tropického počasí přišlo také povolení trávit neomezený čas venku, a tak jeden den se s díky tleskalo zdravotnickému personálu. Vzduchem se nesla hesla stay home – save lives, aby se druhý den celá Anglie vydala na

britské pláže zkusit, jak jsou imunní. Bohužel dost z nich si myslelo, že přežitím epidemie Covidu se stali nesmrtelnými, a i přestože neuměli plavat, vydali se do studených vln Atlantského oceánu. Přirozenej výběr druhů zase zvítězil. Osud prostě neoklameš.


Našel se i takový anglický filuta, který si na pláž zaletěl osobním letadlem. To, že přistál ve střeženém vojenském prostoru by nebyl takovej průšvih, jako fakt, že Wales není Anglie, a tudíž tam platí jiná opatření. Welšané na pláže stále nesmí, ať si Boris v Londýně říká, co chce.

I vládní poradce v boji s koronavirem, si svá vlastní pravidla vyložil trochu jinak a místo poklidného osamoceného sledování televize se muchloval s vdanou milenkou v centru Londýna. Svět obletěly obrázky krásné blondýnky s rudými rty a kdekdo pro profesora Karanténu našel pochopení. Už to vypadalo, že přece jen Britky nemusíme nutně řadit do šuplíčku Ošklivka Betty – nešahat.Bohužel, jak všichni víme, profilové fotky na sociálních sítích ne vždy odpovídají realitě, a když vyšla najevo pravá podoba anglické krasavice i proutník Boris uznal, že takhle riskovat bylo dosti zbytečné a profesor byl nucen ze své funkce odstoupit. Druhý hříšník, který si cestoval sem a tam jako by Covid byl stále ještě v Číně ovšem vyvázl bez trestu, neboť se odvolával na otcovské povinnosti, což novopečeného taťuldu Borise rozněžnilo a prohřešek byl zapomenut.


Přes dva měsíce zavřené hospody překvapivě nebyli v Anglii tak velkým problémem, jak by se čekalo. Naopak zavřený McDonald zvedl Angličany ze židle. Půlka národa se snažila napodobit fastfoodové jídlo doma a ta druhá stála v hodinových frontách v deseti mekáčích, které zůstali otevřené aspoň k uspokojení těch, kdo řídí a mohou si objednat u okénka. Ti bez auta trávili dlouhé večeři vyráběním povozů, aby si mohli na hambáče zajet také. Zkrátka “They Lovin‘ It.”


111 zobrazení
IMG_3602
IMG_0957
IMG_5885
IMG_0027
IMG_0888