28-Mar-2018

​Chystáte se do Londýna a nevíte kam se vrhnout dřív? Co všechno nutně musíte vidět a čemu se raději vyhnout. Co takhle Madame Tussauds?

Na návštěvu je potřeba hodinka a půl maximálně dvě. Záleží jak moc úchylný jste na focení selfíček s celebritama. Nejlevnější vstupné stojí okolo 30 liber.  

Představovala jsem si více hvězd, i když jsme vyrazili v pondělí ráno, fronta byla více než na půlhodiny, davy lidí. U každé figuríny čekáte až se uvolní místo. Některé expozice vyloženě nudné - Bollywood, Star Trek. Vážně mě nebavilo “organizované focení”  u královské rodiny stojí fotografka, která vás aranžuje a udělá vám “profesionální fotku”, kterou si můžete později koupit a za kterou si pořádně připlatíte.

Ač nejsem marvelovskou fanynkou, celkem zábavné bylo 4D kino, ve kterém promítají krátký film Marvel Super Heroes, který je plný efektů. Bodáky do zad, vibrace sedačky, zvuky, kulky létající kolem, stříkající voda.  

Verdikt: Za mě NE, Je to předražená a přelidněná atrakce. Jednou stačilo, n...

28-Oct-2017

Ráda bych vám dnes představila jednu z turistických atrakcí, která ani tak turistickou atrakcí není (zatím), ale je to jedna z věcí, která vás nebude stát téměř ani korunu, není tolik rozšířená, ale za to oblíbená. A jak už je mým zvykem nebude všude miliony turistů :) (protože turisty rádi nemáme :D ) 

Jednou z populárních Londýnských destinací je Hyde Park. Můžete si tam zajezdit na lodičkách, na koních, půjčit si Santander kola a projet se celým parkem, nebo si v jedné z kaváren dát kávu. Během léta je v Hyde Parku také otevřené “lido” venkovní koupaliště. Sice se koupete ve společnosti labutí a kachen, ale věřte mi, má to své kouzlo :D. 

Pokud se tedy chystáte do Hyde Parku nezapomeňte si přibalit obyčejné buráky (v Anglii známé jako monkey nuts). Lze je koupit prakticky všude, nejbližší obchod u Hyde Parku je Sainsbury’s na Marble Arch).

Když si sednete na chodník a budete chvilku trpělivě čekat, veverky dojdou až přímo k vám a vezmou si od vás oříšek. Nejvíce veverek je okolo v...

1-Oct-2017

Proč při návštěvě Londýna neušetřit nějakou tu libru a vyhnout se třeba i davům turistů? 

Když se řekne Londýn. Napadne vás Big Ben, Buckinghamský palác a London Eye. A dnes vás seznámím právě s Londýnským okem. Londýnské oko se od roku 1990, kdy bylo slavnostně otevřeno, stalo jednou z dominant Londýna. Výška 135 metrů mu přidělila titul největší vyhlídkové kolo v Evropě (do roku 2006 dokonce i na světě), ale pryč od nudných knižních faktů, představme si realitu.  

Pokud se kamarádíte s googlem, lze si jednoduše koupit lístky online, jejich cena začíná téměř na 24 librách za osobu (na pokladně přímo u London Eye je to pak o 10% více), pokud si však nepřiplatíte za předčasný nástup, čeká vás to, co je pro Londýn tak typické - fronty. Tvrdnout u kola budete zhruba půlhodiny než se na vás dostane řada a budete na další půlhodinu zavření s dalšími výhleduchtivými turisty do skleněného boxu, který vás vezme na ty dechberoucí londýnská panoramata.

Co, ale když byste mohli koukat na Londýn o dv...

Please reload

Češka o životě v Londýně s etiopským mužem a britským psem.

Úchylačka na zdravou stravu a kuchyni s chorobnou touhou sežrat něco prasáckého. Odpůrce všeho sladkého, zejména zmrzliny a čokolády.

Alkoholička na každodenní odvykačce, protože tohle pivo bylo vážně to poslední. Milovnice čerstvých květin, voňavých svíček a přírody, která se nedopatřením ocitla v betonové džungli zvané Londýn. A v neposlední řadě líný snílek, který si stále myslí, že se dá něco napsat i bez psaní.

IMG_3602
IMG_0957
IMG_5885
IMG_0027
IMG_0888