May 12, 2020

Rozhodla jsem se, že karanténu využiji aktivně a zlepšíme naše životy. Budeme zdravě jíst, cvičit a zvelebovat naší londýnskou haciendu. 

Když jsme se po čtyřech dnech probrali z deliria, s kocovinou, za kterou by se nemusel stydět ani prezident, řekli jsme si, že takhle to dál nejde. Otevřeli jsme poslední tři flašky bílého a přemýšleli, co s našimi životy v karanténě dál. 

Při tom hlubokém přemýšlení, jsem ovíněná usnula na te...

April 8, 2020

aneb mně teda nikdo nic zakazovat nebude! Jak se chovají Angličané v době koronavirové?

Bylo nebylo jednoho dne se Angličané probudili a bez předchozího upozornění se dozvěděli, že zavřela Costa, Nandos a McDonald. Nechat Angličany bez kafe, kuřete a hambáče, věštilo, že ve vzduchu je něco vážného a když blonďatý maňásek vyzval všechny občany k večernímu sledování televize, bylo jasné, že je zle. 

Strejda Boris hodil kolektivní...

March 31, 2020

Život s hypochondrem má několik pravidel. Za léta společného soužití jsem se naučila, jak k hypochondrovi přistupovat, aby průběh domnělé nemoci byl zkrácen na minimální možnou dobu. Důležité je nezlehčovat situaci, podporovat, litovat a drbat na bříšku.

Když jsem se konečně naučila všechny pravidla a přežili jsme cukrovku, několik rakovin, vysoký krevní tlak, atopický ekzém, únavový syndrom, nespočet chřipek, malárii a pár zlo...

March 25, 2020

Zadarmo ani kuře nehrabe. Já hrabala poctivě, pravidelně, efektivně a za odměnu jsem dostala výchovný políček. 

Porušila jsem pravidla a zveřejnila odkaz na mou knihu. 

Aha, jsem to ale blonďatá dilina, řekla jsem si. Naivně jsem si myslela, že na svůj blog si můžu dávat, co chci. Chyba. 

Prej je to ve smluvních podmínkách, ale nikdo mi nikdy neřekl, abych je četla. Vždycky jen zaškrtnout okýnko souhlasím a už klikat na tlačítko...

March 25, 2020

Říká se, že krása anglických žen a jejich kuchařské umění vyhnaly Angličany na moře a udělaly z Anglie námořní velmoc. Jak je to doopravdy?

Není neobvyklé potkat Angličanku v obchodě v županu, klidně i s natáčkami na hlavě. Jezdí si to s košíkem mezi regály, na nohou žabky a jakoby se nechumelilo dělá týdenní nákup. Ten, kdo kritizuje Čechy, že i ve městě nosí péřovku a pohorky, ať jde za roh a dá si

facku. 

Dámy, které se obtěž...

December 10, 2017

Čtení knížek v angličtině jsem si opravdu začala užívat až po přečtení Storyteller - Vypravěčky od Jodi Picoult. Tahle kniha mě chytila od začátku až do konce a nemohla jsem jí dát z ruky. Jak jsem již psala v minulém příspěvku, ráda nakupuji knížky v charity shopech. Když jsem tam nedávno Vypravěčku znovu objevila, rozhodla jsem se  spojit příjemné s užitečným. Přispět na charitu a jedné z vás knížku darovat. Kniha je v perfe...

December 8, 2017

​Zatímco v Čechách jsou knížky celkem drahá záležitost, v Anglii je to naopak. 

Knihovny jsou zdarma, i přesto, že mám jednu velikou knihovnu pár set metrů od domu, byla jsem tam jednou. Půjčila jsem si historický román, zapomněla ho vrátit a pak jsem na poplatcích z prodlení zaplatila tolik liber, že bych si mohla koupit tak čtyři úplně nové knížky.

Jednou čtené nebo dokonce nové knihy lze na ebay či amazonu sehnat za cenu kafe...

November 19, 2017

Probudili jsme se do slunečného rána. Posnídali english breakfast, rozloučili se s únavnou paní majitelovou a hurááá na New Royal Bath. Jak jsem již psala v předchozím článku, původní Římské lázně slouží pouze jako muzeum. Ty nové -New Royal Bath - byly otevřeny před dvanácti lety a využívají právě horkých termálních pramenů, které využívali již staří Římané. 

U vchodu každý dostal žabky, župan a náramek, který sloužil jako zám...

November 12, 2017

Na konci září jsme se vydali na zatím náš poslední výlet po ostrovech. Tentokrát jsme jeli do městečka Bath, kam jsme se chystali už strašně dlouho. A jelikož nás (opět :) ) přijela navštívit prudič sestra, tak se jen nabízelo ji někam vyvést.

Cesta na západ patří mezi mé anglické nejoblíbenější. Od nás ze západního Londýna je to easy peasy lemon squeezy. Nemusíme se motat centrem ani dopravníma zácpama, což je v Londýně vážně...

October 27, 2017

  V listopadu to bude pět let co žiju v Londýně. Spousta lidí se mě ptá proč jsem vlastně odešla do Anglie? Většinou odpovídám jednoduše, chtěla jsem se naučit anglicky. Realita byla ovšem jiná. Když se na to podívám zpětně, je to až úsměvné, ale tehdy jsem se cítila pod psa. 

   V červnu roku 2012 jsem dodělala bakaláře, ale nedostala jsem se na magisterské studium tam, kam jsem chtěla. Byla jsem celkem ztracená a potácela se...

Please reload

Češka o životě v Londýně s etiopským mužem a britským psem.

Úchylačka na zdravou stravu a kuchyni s chorobnou touhou sežrat něco prasáckého. Odpůrce všeho sladkého, zejména zmrzliny a čokolády.

Alkoholička na každodenní odvykačce, protože tohle pivo bylo vážně to poslední. Milovnice čerstvých květin, voňavých svíček a přírody, která se nedopatřením ocitla v betonové džungli zvané Londýn. A v neposlední řadě líný snílek, který si stále myslí, že se dá něco napsat i bez psaní.

IMG_3602
IMG_0957
IMG_5885
IMG_0027
IMG_0888