December 4, 2019

Ode dneška 4.prosince 2019 je v předprodeji moje kniha Holka od Big Benu aneb Můj černobílý svět

Knihu můžete kupovat na stránkách nakladatelství Pointa

Pokud vás zajímá, jaké trable byly s názvem, s jakým nakladatelstvím spolupracuji, co všechno v knize najdete nebo třeba vy sami toužíte po tom vydat knížku a chtěli byste načumnout trošku do zákulisí toho procesu, sledujte facebook Můj černobílý svět, můj instagram nebo...

December 10, 2017

Čtení knížek v angličtině jsem si opravdu začala užívat až po přečtení Storyteller - Vypravěčky od Jodi Picoult. Tahle kniha mě chytila od začátku až do konce a nemohla jsem jí dát z ruky. Jak jsem již psala v minulém příspěvku, ráda nakupuji knížky v charity shopech. Když jsem tam nedávno Vypravěčku znovu objevila, rozhodla jsem se  spojit příjemné s užitečným. Přispět na charitu a jedné z vás knížku darovat. Kniha je v perfe...

December 8, 2017

​Zatímco v Čechách jsou knížky celkem drahá záležitost, v Anglii je to naopak. 

Knihovny jsou zdarma, i přesto, že mám jednu velikou knihovnu pár set metrů od domu, byla jsem tam jednou. Půjčila jsem si historický román, zapomněla ho vrátit a pak jsem na poplatcích z prodlení zaplatila tolik liber, že bych si mohla koupit tak čtyři úplně nové knížky.

Jednou čtené nebo dokonce nové knihy lze na ebay či amazonu sehnat za cenu kafe...

November 19, 2017

Probudili jsme se do slunečného rána. Posnídali english breakfast, rozloučili se s únavnou paní majitelovou a hurááá na New Royal Bath. Jak jsem již psala v předchozím článku, původní Římské lázně slouží pouze jako muzeum. Ty nové -New Royal Bath - byly otevřeny před dvanácti lety a využívají právě horkých termálních pramenů, které využívali již staří Římané. 

U vchodu každý dostal žabky, župan a náramek, který sloužil jako zám...

November 12, 2017

Na konci září jsme se vydali na zatím náš poslední výlet po ostrovech. Tentokrát jsme jeli do městečka Bath, kam jsme se chystali už strašně dlouho. A jelikož nás (opět :) ) přijela navštívit prudič sestra, tak se jen nabízelo ji někam vyvést.

Cesta na západ patří mezi mé anglické nejoblíbenější. Od nás ze západního Londýna je to easy peasy lemon squeezy. Nemusíme se motat centrem ani dopravníma zácpama, což je v Londýně vážně...

October 27, 2017

  V listopadu to bude pět let co žiju v Londýně. Spousta lidí se mě ptá proč jsem vlastně odešla do Anglie? Většinou odpovídám jednoduše, chtěla jsem se naučit anglicky. Realita byla ovšem jiná. Když se na to podívám zpětně, je to až úsměvné, ale tehdy jsem se cítila pod psa. 

   V červnu roku 2012 jsem dodělala bakaláře, ale nedostala jsem se na magisterské studium tam, kam jsem chtěla. Byla jsem celkem ztracená a potácela se...

Please reload

Češka o životě v Londýně s etiopským mužem a britským psem.

Úchylačka na zdravou stravu a kuchyni s chorobnou touhou sežrat něco prasáckého. Odpůrce všeho sladkého, zejména zmrzliny a čokolády.

Alkoholička na každodenní odvykačce, protože tohle pivo bylo vážně to poslední. Milovnice čerstvých květin, voňavých svíček a přírody, která se nedopatřením ocitla v betonové džungli zvané Londýn. A v neposlední řadě líný snílek, který si stále myslí, že se dá něco napsat i bez psaní.